BASF Rozwiązania dla Rolnictwa

W BASF tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączymy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Nasze produkty i rozwiązania wpływają na zachowanie zasobów naturalnych, zapewniają pożywienie oraz poprawiają jakość życia. Nasz wkład zdefiniowaliśmy w naszej misji: Tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości.

REVYLACYJNA pewność i same PLUSY!


Wyszukiwarka zaleceń ochrony, która dopasowuje indywidualną strategię siewu i ochrony do rodzaju uprawy i warunków polowych. Sprawdź, jak uzyskać indywidualną rekomendację.

Z praktyki dla Praktyków

Zaprawianie zbóż to filar ochrony fungicydowej. Od jego skuteczności zależy zdrowotność roślin, nie tylko na początkowym etapie rozwoju, jak mogłoby się wydawać, ale w całym okresie wegetacji. Dlatego wyboru zaprawy nasiennej nie powinniśmy pozostawiać przypadkowi. Przypomnijmy zatem kluczowe informacje na temat zaprawiania nasion, by decyzje, jakie podejmujemy, były oparte na faktach.

Zabiegi wpływające na wielkość plonu rozpoczynają się jeszcze przed siewem. Jednym z kluczowych czynników, który może znacząco wpłynąć na kondycję roślin, więc i na wielkość plonu, są patogeny chorobotwórcze. Skutecznymi środkami, które przed nimi zabezpieczają, są zaprawy nasienne.

Zaprawy zbożowe stanowią istotny element strategii ochrony zbóż. Chronią kiełkujące rośliny przed chorobami grzybowymi. Przyczyniają się do uzyskania zdrowszego i bardziej wydajnego wzrostu. Stosowanie zaprawiania nasion w zbożach jest kluczowe dla optymalnej ochrony roślin na początkowym etapie rozwoju.

Stosując zaprawy nasienne, możemy zapewnić roślinom optymalne warunki wzrostu oraz ochronę plonów przed chorobami. W rezultacie przyczynia się to do poprawy wydajności uprawy. Zaprawa nasienia odgrywa kluczową rolę w ochronie plantacji, gdyż odpowiednio dobrany prepart nie tylko chroni przed chorobami, ale także podnosi kondycję i wigor roślin.

Top