BASF Crop Protection Polska

Caryx ®

Energia przetrwania, rozwoju, plonowania
Caryx

Caryx ® jest efektem intensywnej pracy badawczej firmy BASF i został stworzony specjalnie z myślą o rzepaku. Zawiera nowoczesną, innowacyjną kombinację substancji czynnych (metkonazol i chlorek mepikwatu).

Caryx

Dopasuj te witryne do swoich potrzeb.

CARYX® – regulator wzrostuChlorek mepikwatu i metkonazol ograniczają biosyntezę giberlin – hormonów odpowiedzialnych za wzrost wydłużeniowy rzepaku. Substancje te działają niezależnie od siebie i uzupełniają się. Caryx ® 240 SL ogranicza nadmierny wzrost rzepaku, a jego działanie jest w mniejszym stopniu uzależnione od warunków pogodowych w porównaniu do produktów triazolowych.

CARYX® – działanie grzybobójczeMetkonazol hamuje biosyntezę ergosterolu grzybów chorobotwórczych. Z powodu brakującego ergosterolu grzyby nie mogą wytworzyć ścian komórkowych. Skutek: wzrost i rozwój grzybów są zahamowane.

Caryx formulacja

Działanie niezależne od pogody i temperatury

Caryx ® w odróżnieniu od produktów triazolowych jest niezależny od przebiegu pogody i temperatury. Działa bezpiecznie i skutecznie już od 5°C zarówno jesienią, jak i wiosną.

Caryx formulacja

Rozprzestrzenianie się cieczy roboczej - Caryx - 1,4 l w 200 litrach wody

Krople Caryxu od razu rozlewają się po liściu i szybko tworzą powłokę pokrywającą jego powierzchnię.

Rozprzestrzenianie się cieczy roboczej

Standardowy produkt triazolowy w 200l wody


Wyjątkowe właściwości zwilżania

Zaraz po zastosowaniu produktu Caryx ® rozprzestrzenia się on na liściu, tworząc powłokę. Dzięki temu produkt dociera także do trudno dostępnych części roślin.

Odporność na zmywanie przez deszcz krótko po zastosowaniu

Caryx ® tworzy cienką powłokę na powierzchni rośliny. Jest wchłaniany przez liście szybciej niż standardowe produkty. Dzięki temu jest wyjątkowo odporny na zmywanie przez deszcz.

Wchłanianie Caryx


Skuteczność w ekstremalnych warunkach pogodowych


CARYX® zapewnia bezpieczeństwo stosowania i wysoką skuteczność w warunkach zmiennej pogody jesienią i wiosną.


Szybkie pobieranie składników przez liście i ich dystrybucja w roślinie


Caryx ® zapewnia lepsze przemieszanie jego składników w liściu niż czysty triazol. Metkonazol jest pobierany szybciej i w większym stopniu. Dociera on do rośliny skuteczniej i przez dłuższy czas.

Formulacja Caryx
Pobieranie Caryx

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.