BASF Agricultural Solutions
basf silni razem
Rozwiązania dla Rolnictwa

Ekspert radzi. Podcasty

Najważniejsze choroby liści zbóż - podcast #15

Najważniejsze choroby liści zbóż - podcast #15

Zdrowe liście flagowe i podflagowe pełnią fundamentalną funkcję plonotwórczą. W przypadku pszenicy mogą opowiadać za parędziesiąt procent plonu. Są jednak narażone na liczne choroby liści zbóż. Prowadzą one do olbrzymich strat. Jak z nimi walczyć?

Dowiedz się więcej
Znikające z rynku substancje czynne – podcast #14

Znikające z rynku substancje czynne – podcast #14

W ostatnim czasie z rynku zostały wycofane niezwykle popularne jeśli chodzi o ochronę fungicydową zbóż środki oparte na propikonazolu. Czy rolnicy w związku z dużą presją chorób atakujących rośliny w tym sezonie powinni się martwić zniknięciem tej substancji czynnej?

Dowiedz się więcej

Zabieg T2 w zbożach ozimych – podcast #13

Wykonywanie zabiegów fungicydowych należy do podstawowych czynności w ochronie zbóż ozimych. Jak wiemy nie wszystkie choroby grzybowe są zwalczane w trakcie pierwszego oprysku. Które choroby zwalczamy w ramach zabiegu T2 w zbożach? Jaki termin będzie optymalny, żeby przeprowadzić go po zabiegu podstawowym?

Dowiedz się więcej

Zwalczanie chwastów w zbożach jarych - podcast #12

Jak powinno wyglądać zwalczanie chwastów w zbożach jarych w kontekście problemu suszy i niedoborów wilgoci? Jak dostosować ochronę herbicydową do tych niesprzyjających warunków?

Dowiedz się więcej

Drugie skracanie zbóż – podcast #11

Temat wyboru terminu oraz warunków pogodowych pierwszej regulacji już za nami. Tym razem porozmawiamy o drugim etapie skracania zbóż. Jaki jest jego cel i czy jest on w ogóle konieczny?

Dowiedz się więcej

Top korzyści ze skracania – podcast #10

Skracanie zbóż jest nieodłącznym elementem profesjonalnych zabiegów wiosennych. Chcąc zapewnić sobie wysoki plon na polu powinniśmy zapoznać się z aspektami technicznymi związanymi ze stosowaniem regulatorów wzrostu. Warto się jednak również zastanowić co zyskuje sam rolnik ze skracania zbóż?

Dowiedz się więcej

Nowe substancje w ochronie fungicydowej. Posłuchaj podcastu #9

Na polskim rynku jest dostępnych wiele środków do ochrony fungicydowej zbóż, które oparte są o substancję czynne z grupy triazoli. Czy są one tak samo skuteczne?

Dowiedz się więcej

Warto skracać zboża jare? – podcast #8

Kluczem do wysokiego plonu są profesjonalne zabiegi wiosenne w zbożach. Tym razem zadajemy sobie pytanie, które budzi wśród rolników wiele wątpliwości. – Skracać, czy nie skracać zboża jare?

Dowiedz się więcej

Jakie są najgroźniejsze chwasty zbóż i jak je zwalczyć? Podcast #7

Regulacja zbóż z ochroną – podcast #6

Czy połączenie zabiegu skracania zbóż z ochroną fungicydową jest korzystne dla upraw?

Kiedy pierwsze skracanie zbóż? – podcast #4

Jak wybrać poprawienie termin skracania zbóż? Jaki właściwie jest cel tego zabiegu? Posłuchaj podcastu.

Poprawkowy zabieg herbicydowy – podcast #3

Jaki preparat chwastobójczy zastosować na zabieg korekcyjny? Jakie dawki stosować na poprawkowy zabieg herbicydowy? Dowiedz się z podcastu!

Dowiedz się więcej

Rola zabiegu T1 w zbożach – podcast #2

Dlaczego zabieg T1 w zbożach ozimych jest tak ważny? Czy presja ze strony patogenów roślin jest większa niż w latach poprzednich? Dowiedz się z podcastu!

Dowiedz się więcej

Wiosenny zabieg herbicydowy – podcast #1

Największy problem w obecnym sezonie będą stanowiły chwasty dwu- i jednoliścienne. Jak przeprowadzić wiosenny zabieg herbicydowy. Co stosować? Posłuchaj podcastu!

Dowiedz się więcej
Top