BASF Agricultural Solutions
Rozwiązania dla Rolnictwa

Kontakt

Cleravis 492,5 SC - Herbicyd w Technologii Clearfield®


Cleravis® 492,5 SC jest herbicydem stosowanym w Technologii Clearfield. Zawiera trzy substancje aktywne: imazamoks, metazachlor i chinomerak.

Cleravis® – zwalczanie chwastów uciążliwych

Cleravis® charakteryzuje się doskonałą skutecznością i szerokim spektrum zwalczanych chwastów. Poza typowymi chwastami, takimi jak przytulia czepna, komosa biała, maruna bezwonna czy rumianek (chwasty rumianowate), Cleravis® doskonale daje sobie radę z chwastami uciążliwymi, takimi jak: tasznik pospolity, tobołki polne, bodziszek ssp, mak polny, gorczyca polna i inne z rodziny kapustowatych (krzyżowych).

Wczesne zwalczanie samosiewów zbóż

Technologia Produkcji Rzepaku Clearfield® w porównaniu do innych herbicydów daje większą swobodę w wyborze terminu zabiegu herbicydowego w rzepaku. Dzięki temu możesz lepiej rozplanować zabiegi w jesiennym okresie i masz więcej czasu na inne pilne prace polowe w tym czasie.

Cleravis jest herbicydem, który bardzo skutecznie zwalcza chwasty dwuliścienne i jednoliścienne w jednym zabiegu, radząc sobie dobrze również z samosiewami zbóż. Dzięki temu zabieg graminicydem może okazać się zbędny, co pozwala na redukcję jednego wjazdu w pole. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze.

Należy jednak pamiętać, że w szczególnych warunkach (np. w uprawie bezorkowej, kiedy samosiewy zbóż wschodzą nierównomiernie) konieczne może być wykonanie osobnego zabiegu na chwasty jednoliścienne np. preparatem Focus® Ultra 100 EC zastosowanym w odpowiednim momencie.

Duża elastyczność w wyborze terminu zabiegu:

Zabiegi w rzepaku przypadają na bardzo gorący okres w rolnictwie. Dzięki dużej elastyczności wybór terminu zabiegu ułatwi Ci właściwe prowadzenie plantacji – będziesz miał więcej czasu na decyzję, na czym aktualnie trzeba się skupić najbardziej. Elastyczność w wyborze terminu zabiegu herbicydowego jest szczególnie ważna przy niesprzyjającej pogodzie. Z Cleravisem® już nie przegapisz właściwego momentu na wykonanie oprysku, przez co będzie on skuteczny jak nigdy dotąd.


Termin wykonania zabiegu herbicydem Cleravis® zależy od fazy rozwojowej chwastów, a nie rzepaku.Optymalne jest stadium 2-4 liści chwastów. Cleravis® zawsze stosuj z adiuwantem Dash® HC.

* Po wzejściu wszystkich najważniejszych gatunków chwastówUzupełniające się mechanizmy działania trzech substancji aktywnych


Cleravis® zawiera trzy substancje aktywne zapewniające ich zrównoważone pobieranie przez korzenie i części nadziemne chwastów oraz długotrwałe działanie. To gwarantuje skuteczne zwalczanie chwastów i zapobiega późniejszym wschodom nowych.

Możliwość stosowania łącznie z insektycydami i/lub regulatorami wzrostu:

Duża elastyczność terminu stosowania herbicydu Cleravis® daje możliwość stosowania go łącznie z fungicydem o działaniu regulatora wzrostu – Caryx® 240 SL oraz z insektycydami i niektórymi nawozami stosowanymi dolistnie (których termin stosowania przypada na stadium 2-4 liści rzepaku). Korzyści dla producenta są oczywiste: oszczędność czasu i paliwa, a finalnie – pieniędzy.

Chcąc oszczędzić czas i obniżyć koszty np. paliwa, coraz częściej stosowane są uproszczenia w uprawie czy uprawa bezorkowa. Taka technologia stawia jednak wysokie wymagania produktom herbicydowym, którym może sprostać Cleravis® – preparat nowej generacji, przewyższający swoimi parametrami standardowe rozwiązania.

Charakterystyka produktu

  
Substancje aktywnemetazachlor 375 g/l (bardziej aktywny doglebowo)
imazamoks 17,5 g/l (bardzie aktywny nalistnie)
chinomerak 100 g/l (bardziej aktywny doglebowo)
FormulacjaSC (koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą),
dostosowana dla potrzeb rzepaku
Pobieranie substancji aktywnychkorzenie, hipokotyl, liście (działanie doglebowe i nalistne)
Zalecana dawka2 l/ha (+ Dash® HC 1 l/ha)
SelektywnośćDoskonała selektywność w stosunku do rzepaku hybrydowego odmian
Clearfield®, potwierdzona w licznych profesjonalnych badaniach.
NIE stosować w tradycyjnych odmianach rzepaku!
Termin zabiegustadium do 4 liści chwastów
Warunki glebowe i metoda uprawySkuteczność niezależna od warunków glebowych i metody uprawy
Zwalczane chwastyBardzo szerokie spektrum chwastów jednoliściennych i dwuliściennych, w tym kapustowatych (krzyżowych)
Top