Praca rolnika teraz jeszcze cenniejsza

Raport rolnik i praca na roli

Prezentujemy wyniki raportu „Rolnik i praca na roli”, który przeprowadziliśmy wraz z AgriNet24. Celem badania było poznanie postaw i opinii rolników o wykonywanym przez siebie zawodzie oraz ich nastawienia do posiadanego gospodarstwa rolnego i perspektywy rolniczej. Sprawdziliśmy także, w jaki sposób rolnicy postrzegają swoją pracę, rolę oraz swoją pozycję społeczną na tle innych grup – społecznych i zawodowych – w kraju. W badaniu poruszone zostały również kwestie ojcowizny i nastawienia rolników do przejęcia rodzinnego gospodarstwa i pozostania na roli.

Badanie zostało przeprowadzone w czerwcu 2021 roku i objęło próbę liczącą 324 respondentów, wyłonionych spośród populacji rozumianej jako gospodarstwa rolne ogółem z dostępem do Internetu.

Dane ilościowe, które posłużyły do opracowania raportu, zostały zgromadzone, wykorzystując technikę badawczą CAWI (Computer-Assisted Web Interview) - respondenci wypełniali ankietę w formie elektronicznej.

Szczegółowe wyniki raportu prezentujemy poniżej. Zostały one podzielone na sześć kategorii:

Zachęcamy do dzielenia się w mediach społecznościowych wnioskami płynącymi z powyższego raportu. Jesteśmy także ciekawi Waszej opinii – kim dla Was jest rolnik w dzisiejszym świecie i jaka jest jego rola? Podzielcie się swoim komentarzem na oficjalnym profilu BASF Agro Polska pod postami, oznaczonymi hasztagiem #RaportPracaRolnika oraz weźcie udział w naszym konkursie .

Z naszej perspektywy praca rolnika to najcenniejsza praca na Ziemi.
A teraz staje się jeszcze cenniejsza!

Top