BASF Rozwiązania dla Rolnictwa

W BASF tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączymy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Nasze produkty i rozwiązania wpływają na zachowanie zasobów naturalnych, zapewniają pożywienie oraz poprawiają jakość życia. Nasz wkład zdefiniowaliśmy w naszej misji: Tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości.

Rekordzista plonowania

Zachowaj równowagę pomiędzy dobrymi wynikami i przystępną ceną.

Wyszukiwarka zaleceń ochrony, która dopasowuje indywidualną strategię siewu i ochrony do rodzaju uprawy i warunków polowych. Sprawdź, jak uzyskać indywidualną rekomendację.

Z praktyki dla Praktyków

Rdza w zbożu w zmiennym nasileniu występuje co roku we wszystkich fazach wzrostu roślin. Łagodna zima i pogodna jesień z opadami deszczu oraz ciepła i wilgotna wiosna sprzyjają jej rozwojowi. W tym sezonie można więc spodziewać się nasilenia zagrożenia ze strony rdzy zbóż, wśród których największe znaczenie gospodarcze ma rdza brunatna.

Występowanie chwastów w zbożach to niewątpliwie zjawisko niepożądane. Brak odpowiedniej reakcji z naszej strony umożliwi takiej roślinności intensywny rozwój, co będzie się przekładać na konkurencję z uprawą i ograniczone plonowanie. Przyjrzyjmy się zatem, na jaką ochronę herbicydową nakierowaną na chwasty dwuliścienne należy postawić, aby nie stwarzały one problemów na kolejnych etapach rozwoju zbóż.

Wiosna w pełni, a zboża gonią i osiągają kolejne fazy rozwojowe. Na szczęście jest jeszcze czas na wykonanie zabiegu regulacji pokroju zbóż, który będzie w głównej mierze służyć zapobieganiu ich wylegania. Sprawdźmy, jakie rozwiązanie warto zastosować!

Wiosna to czas intensywnego wzrostu nie tylko roślin uprawnych, ale też chwastów. Dlatego wiosenne odchwaszczanie zbóż jest jednym z pierwszych zabiegów wykonywanych tuż po ruszeniu wegetacji. Wiosenne zwalczanie chwastów w zbożach jest niezbędne w sytuacji niewykonania aplikacji chwastobójczej jesienią lub wynika z konieczności przeprowadzenia korekty.

Top