Burak

Uprawa buraków cukrowych wymaga znacznych nakładów pracy, środków oraz dużej wiedzy rolnika. Mimo to odgywa on ważną rolę wśród upraw wielu polskich gospodarstw, a jego produkcja może być bardzo opłacalna.

Należy pamiętać, że bardzo ważną rolę w uprawie tej rośliny odgrywa właściwie dobrana i skuteczna ochrona przed szkodnikami i chorobami. Niezwyke ważny jest też wybór właściwych herbicydów.

Firma BASF proponuje Państwu preparaty pozwalajace skutecznie chronić plantacje buraka cukrowego. Belanty do zwalczania najważniejszych chorób w uprawie buraka cukrowego np. chwościć buraka, mączniak prawdziwy, rdza buraka i brunatna plamistość liści oraz herbicydy Tanaris i Focus Ultra.

Równie istotne jak ochrona fungicydowa jest odpowiednie zwalczanie chwastów w uprawie buraka cukrowego. Aby zapewnić roślinom brak niepożądanej konkurencji w dostępie do niezbędnych składników odżywczych, warto zastosować trzyelementowy system ochrony:

  • Tanaris® to nowoczesny herbicyd, który jest dobrym partnerem do sporządzania mieszanin. Umożliwia zwalczanie szerokiego spektrum chwastów. Środek zawiera dimetanamid-P, który działa poprzez hamowanie biosyntezy białek, jak również lipidów i giberelin. Herbicyd Tanaris® jest pobierany przez korzenie i liście chwastów. Efektem jego działania jest brak kiełkujących chwastów na polu lub silnie ograniczony wzrost i rozwój siewek, co prowadzi do ich stopniowego zamierania.

  • Focus® Ultra 100 EC to z kolei specjalista od selektywnego zwalczanie perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej oraz innych chwastów jednoliściennych. Środek wykazuje działanie systemiczne. Pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów. Powoduje tym samym zahamowanie ich wzrostu i rozwoju.

Program ochrony buraka cukrowego autorstwa BASF to kompleksowe rozwiązanie na choroby grzybowe i problem chwastów. Wypróbuj już dziś i ciesz się zyskami!

Top