Agrobalans

Nie ma wątpliwości, że rolnictwo ma szczególnie ważną misję ‒ produkcja żywności, bez której nie da się żyć. Do tego z roku na rok przed rolnikami powstaje coraz większe wyzwanie ‒ rośnie liczba ludności na świecie. Do 2050 roku ponad 9 miliardów ludności na naszym globie będzie potrzebowało żywności wyprodukowanej także w sadach. Co to oznacza?

W ciągu najbliższych 50 lat rolnicy będą musieli wyprodukować jeszcze więcej żywności niż przez ostatnie 10 000 lat. Biorąc pod uwagę, że zasoby naszej planety są ograniczone, powstaje pytanie: Czy będziemy mieli ich wystarczająco dużo dla zaspokojenia potrzeb rosnącej populacji naszej planety? Zwiększają się wymagania jakościowe konsumentów, do tego regulacje prawne ograniczają dostępność środków ochrony roślin, a opłacalność produkcji sadowniczej spada.

Przed rolnictwem stoi też wyzwanie, jakim jest wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu. Ta nowa strategia polega na przekształcaniu Unii w nowoczesną, innowacyjną, zasobooszczędną, konkurencyjną, zrównoważoną gospodarkę. Jest to możliwe do osiągnięcia poprzez przekształcenie wyzwań związanych z klimatem i środowiskiem w nowe możliwości we wszystkich obszarach polityki i gospodarki, w tym także w rolnictwie i sadownictwie.

Aby sprostać tym wzywaniom, BASF wdraża AGROBALANS. To idea, która łączy jednoczesne korzyści dla rolnika i środowiska. AGROBALANS umożliwi Ci produkcję zdrowej żywności, dbanie o środowisko naturalne oraz pozwoli osiągnąć większy zysk. Znajdź balans i zmieniaj z nami świat!

Do 2050 roku Unia Europejska stanie się neutralna pod względem klimatycznym. Aby to osiągnąć, podejmie szereg inicjatyw, które przyczynią się zarówno do ochrony środowiska, jak i pobudzenia gospodarki ekologicznej.

Firma BASF również stawia przed sobą ambitne cele zmierzające do neutralności klimatycznej. Planuje osiągnąć zeroemisyjność do 2050 roku. Natomiast już w 2030 r. BASF chce zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 25% w porównaniu do 2018 r.

Jak wyżywić rosnąca liczbę ludzi przy ograniczonych zasobach naszej planety?

Na przestrzeni kolejnych 50 lat rolnicy muszą wyprodukować więcej żywości niż przez ostatnie 10 000 lat. Biorą pod uwagę ograniczone zasoby ziemi to zdecydowanie wyzwanie. Dlatego innowacje na rzecz zrównoważonego rolnictwa są kluczem do wyżywienia ludności na świecie.

Prognozuje się, że wzrost zużycia wody i wzrost temperatur spowodują dalsze zwiększenie stresu wodnego na wielu obszarach rolniczych.

Zmiana strategii stała więc się koniecznością. Zaprowadź AGROBALANS, produkuj zdrową żywność i więcej zarabiaj.

Spełniaj wymagania Zielonego Ładu i zarabiaj więcej. Optymalizacja procesów produkcji owoców prowadzi do Ekonomii Korzyści.

  • Zmniejsz liczbę wykonywanych zabiegów.
  • Wzmocnij naturalne mechanizmy ochronne roślin.
  • Wykorzystaj maksymalnie potencjał dostępnych środków produkcji.

Dowiedz się więcej o zrównoważonej ochronie sadu z naszej broszury.

Nasza przyszłość to wyzwania. Zadbajmy razem o środowisko dla następnych pokoleń.

  • Zużywaj mniej wody. Każdy zabieg w sadzie to 400‒800 l wody.
  • Redukuj emisję CO2. Każdy przejazd w sadzie to emisja 23 kg CO2.
  • Zadbaj o bioróżnorodność. Jej brak to konieczność intensyfikacji.

  • Produkuj bezpieczną żywność, ograniczając liczbę zabiegów.
  • Dbaj o środowisku, zużywając mniejszą ilość wody, redukując CO2 oraz zwiększając bioróżnorodność.
  • Zarabiaj więcej redukując koszty produkcji.
  • Znajdź balans między technologią a środowiskiem i wewnętrzną równowagę.

Zobacz broszurę

Znajdź balans… AGROBALANS i zmieniaj świat!

Zobacz filmy

Top