Top korzyści ze skracania – podcast #10

Skracanie zbóż jest nieodłącznym elementem profesjonalnych zabiegów wiosennych. Chcąc zapewnić sobie wysoki plon na polu powinniśmy zapoznać się z aspektami technicznymi związanymi ze stosowaniem regulatorów wzrostu. Warto się jednak również zastanowić co zyskuje sam rolnik ze skracania zbóż?

Regulatory wzrostu a efektywność produkcji

Stosowanie regulatorów wzrostu zdecydowanie ma wpływ na efektywność produkcji. Dlaczego? - Po pierwsze, dzięki zastosowaniu regulatorów wzrostu, mamy gwarancję, albo zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że łan się nie wyłoży, co za tym idzie, będziemy w stanie towar, który wyprodukowaliśmy zebrać w dobrej jakości, bo łan, który wylegnie, praktycznie zebranie go w dobrej jakości nie jest możliwe. – mówi Rafał Maras, Crop Manager, BASF Polska.

Dobrej jakości łan nie jest jedynym powodem, który wpływa na wzrost efektywności produkcji. Warto podkreślić również, że regulatory wzrostu przyczyniają się do zwyżki plonu. - Co prawda, wielu z państwa może powiedzieć, że same regulatory nie wpływają bezpośrednio na potencjał plonotwórczy, i to prawda. Natomiast jeżeli nie jesteśmy w stanie czegoś zebrać, to w tym momencie mamy obniżkę tego plonu, bo zbierzemy tylko pewną część – zaznacza Rafał Maras, Crop Manager, BASF Polska.

Skracasz zboże i zyskasz więcej

Wiemy już, że chcąc podnieść efektywność produkcji powinniśmy sięgnąć po regulatory wzrostu. A co z resztą wymiernych korzyści jakie zyskuje rolnik ze skracania? Przede wszystkim bezpieczeństwo o swoje pieniądze i swój plon. - Z drugiej strony zyskuje pewność, że materiał, który zbierze, będzie oczekiwanej jakości, to jest kolejna rzecz istotna – dodaje nasz ekspert. Ponadto, jak podkreśla Rafał Maras, zbiór plantacji, która jest skracana, jest łatwiejszy i bardziej opłacalny ekonomicznie w stosunku do łanu, który nie jest regulowany.

Zaprogramuj swój plon już dziś

Nie pozostaje już nic innego jak tylko zastanowić się czy istnieje klucz do skutecznego skracania. - Jeżeli chcą mieć państwo łan dobrze skrócony, mieć gwarancję, że produkt będzie działał w każdych warunkach, niezależnie od pogody i od temperatury, oraz mieć gwarancję, że będzie dobrej jakości, to wybierajcie produkty, które działają w różnych warunkach pogodowych, i dadzą wam pewnego rodzaju bezpieczeństwo i komfort wyboru terminu zabiegu – radzi Rafał Maras, Crop Manager, BASF Polska. Jedynym rozwiązaniem na rynku, które wyczerpuje wyżej wspomniane cechy i pomoże osiągnąć efektywną produkcję, jest Medax Max . Zastosowanie tego regulatora wzrostu to szereg wymiernych korzyści dla plonu i gospodarstwa.

Top