BASF Agricultural Solutions
Rozwiązania dla Rolnictwa

Co to jest Clearfield®?

Clearfield® łączy skuteczny i innowacyjny herbicyd z wysoko plonującymi, wyselekcjonowanymi odmianami rzepaku hybrydowego. Odmiany te cechuje naturalna odporność na imazamoks, substancję aktywną zawartą w naszym nowym herbicydzie Cleravis®.

Korzyści ze stosowania Technologii Produkcji Rzepaku Clearfield® dla rolnika

  • Przynajmniej jeden zabieg ochronny mniej – oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Elastyczny termin wykonania zabiegu jesienią – lepsza organizacja pracy.
  • Zabieg herbicydowy wykonywany po wschodach chwastów – łatwość zastosowania.
  • Efektywność przy różnej wilgotności gleby i różnych systemach uprawy roli.

Kombinacja ta zapewni producentowi rzepaku całkowicie nowe wyniki w zwalczaniu chwastów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla uprawy. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia rezygnację z zabiegu przedwschodowego, który jest często niepewny i w dużej mierze zależny od wilgotności gleby.

Podsumowując: stosowanie Technologii Produkcji Rzepaku Clearfield® oznacza większą łatwość i elastyczność stosowania oraz zadowolenie z efektów zwalczania chwastów!

Technologia produkcji rzepaku Clearfield® ułatwia odchwaszczanie plantacji rzepaku i gwarantuje brak problemów z chwastami – zaleta, którą rolnicy cenią najbardziej. Mniej czasu spędzonego na zabiegach ochrony oznacza więcej czasu na inne prace agrotechniczne.

Oprócz ogromnej wygody dla rolnika, technologia Clearfield® to wyższy poziom ochrony roślin. Obecnie rolnicy stosują kilka zabiegów herbicydowych, gdyż wiedzą, że brak kontroli nad chwastami obniża wysokość i jakość plonu. Herbicydy stosowane w technologii Clearfield® to najlepsza kontrola chwastów w uprawie rzepaku.

Cechą wyróżniającą Clearfield® jest możliwość kontroli chwastów jednoliściennych i dwuliściennych przy użyciu jednego środka.

W przypadku systemów innych niż Clearfield® zawsze pozostają chwasty, na które herbicyd nie działa, i w efekcie obniża to plenność. Pozostawienie tych chwastów oznacza straty finansowe dla rolnika.

Dostawcy środków ochrony roślin muszą gwarantować bezpieczeństwo swoich produktów. Clearfield® jest jedynym nowoczesnym herbicydem w pełni bezpiecznym dla uprawianych roślin. Odmiany Clearfield® zostały wyhodowane przy użyciu tradycyjnych metod hodowlanych.

Top