Zrównoważony rozwój w rolnictwie

Wszystko w Twoich rękach

Zrównoważony rozwój rolnictwa wiąże się z zaspokajaniem potrzeb bieżących i przyszłych pokoleń ze szczególnym zwróceniem uwagi na konieczność harmonijnego powiązania aspektów rozwoju gospodarczego, społecznego oraz przyrodniczego.

Zobowiązanie wobec ziemi

W BASF od ponad 100 lat dokładamy wszelkich starań aby zapewnić, że oferowane przez nas produkty i rozwiązania dla ochrony roślin są odpowiedzią na potrzeby rolników i wspierają produkcję rolną w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Zdajemy sobie sprawę jaką wartością dla rolnika i całej ludzkości jest ziemia i jej plony – jednocześnie wiemy, że poszanowanie środowiska naturalnego musi iść w parze z dochodowością produkcji rolnej, dlatego od lat inwestujemy w badania i rozwój nowych innowacyjnych produktów, które pozwolą sprostać wyzwaniom ciągle rosnącej populacji świata, a tym samym będą bezpieczne dla środowiska i ludzi.

Zrównoważony rozwój rolnictwa = rozwój rolnictwa przyjaznego środowisku

  • O potencjale zrównoważonego rolnictwa decyduje m.in. postęp biologiczny związany z wyborem odmian, które potrafią bardzo dobrze przystosowywać się do zmiennych warunków siedliskowych – o wysokiej odporności na niedobory wody oraz patogeny i znacznie lepiej wykorzystujących składniki odżywcze.
  • Dobrze prosperujące rolnictwo stanowi część stabilnego otoczenia społeczno - ekonomicznego. Dlatego tak ważna jest współpraca, której celem będzie utrzymanie konkurencyjności produkcji rolnej przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego, A wszystko to po to, aby zapewnić konsumentom wysokiej jakości żywność w dostępnej cenie. Zrównoważony rozwój rolnictwa można osiągnąć poprzez inwestycje rządów i przemysłu w badania, partnerski dialog oraz zaangażowanie wszystkich zainteresowanych partnerów.
  • Twoja rola – rola rolników we wprowadzaniu zasad zrównoważonego rozwoju rolnictwa do codziennych praktyk jest nieoceniona. Jednak pomimo wielu wyzwań, rolnicy potrafią sprostać temu zobowiązaniu, szanując naturę i z oddaniem dbając o swoją ziemię. Nasza firma aktywnie wspiera rozwój zrównoważonego rolnictwa i chce być partnerem w tym procesie poprzez innowacyjne środki ochrony roślin i nowe odmiany roślin uprawnych, które oferuje.

AGROBALANS

Znajdź AGROBALANS i zmieniaj świat.

Dowiedz się więcej

Woda

Jest jednym z najcenniejszych zasobów Ziemi

Zobacz więcej

Bioróżnorodność

Rolnictwo i różnorodność biologiczna: korzyści.

Zobacz więcej

Zdrowie pszczół

Pszczoły miodne i rolnictwo – jak zapewnić im owocną współpracę

Zobacz więcej
Top