Agricultural Solutions Polska
Rozwiązania dla Rolnictwa

Kontakt

Wyższe plony to wyższe zyski

Priaxor jest zaawansowanym fungicydem opartym o unikatową substancję czynną Xemium oraz najlepszą strobilurynę F500. Dzięki zdolności tworzenia struktur hydrofilnych oraz lipofilnych, Priaxor cechuje się wybitną mobilnością. Pozwala to na uzyskanie do 4 tygodni dłuższej ochrony rośliny niż w przypadku standardowych rozwiązań rynkowych. Stosowanie fungicydu Priaxor zwiększa również powierzchnię zieloną liścia, dzięki czemu średni plon z każdego hektara jest wyższy.

Średni przyrost plonu po zastosowaniu fungicydu Priaxor wyniósł 7,75 dt/ha na każdym hektarze w przypadku pszenicy ozimej. Przekłada się to na 530 zł dodatkowego zysku z hektara. Przekonaj się, ile możesz zarobić dzięki fungicydowi Priaxor.

Priaxor zastosowaliśmy zapobiegawczo na 167 hektarach pszenicy ozimej. Mogę polecić go innym rolnikom. Priaxor to bardzo bardzo dobry produkt; zabieg był kompletny, jeśli chodzi o spektrum zwalczanych chorób. Priaxor działa skutecznie. Zapewniany przez niego poziom ochrony fungicydowej oceniam wysoko. Plon na polach, gdzie został zastosowany, był zdecydowanie wyższy. Priaxor na pewno zastosujemy w przyszłych latach na większych areałach. W tym roku stosowaliśmy go w mieszaninie, ale wykorzystamy też ten produkt solo w dawce 0,75 l/ha, zwłaszcza na plantacjach prowadzonych mniej intensywnie.

Andrzej Słomczewski

dyrektor ds. produkcji roślinnej w CGFP Wojnowo (woj. kujawsko-pomorskie)

Fungicyd do ochrony Twoich plonów i Twojego portfela!

Chcesz inwestować mądrze?


Mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, aby to osiągnąć!


Priaxor jest zaawansowanym rozwiązaniem stworzonym dla ochrony Twoich zbóż. Zawiera Xemium® (fluksapyroksad) – substancję czynną z grupy karboksyamidów (SDHI), która dzięki swej mobilności i strukturze chemicznej zapewnia długotrwałą ochronę przed chorobami na bardzo wysokim poziomie. W połączeniu z najlepszą strobiluryną F500® (piraklostrobina) i dzięki optymalnej formulacji tworzą one bardzo dobre narzędzie pracy dla każdego rolnika.

Wyższe plony – wyższe zyski


Lepsze warunki wzrostu dzięki większej powierzchni zielonej liści.


To, co jest na sam koniec najważniejsze w uprawie każdej rośliny uprawnej, to plon. Dzięki zastosowaniu produktu Priaxor można uzyskać wysokie plony, a co się z tym wiąże – wyższy zysk. Priaxor ma wpływ na osiąganie wyższych plonów w porównaniu do zastosowania produktów konkurencyjnych w porównywalnej cenie.

Priaxor bardzo dobrze spełnił swoją rolę, nie dopuścił do pojawienia się objawów plamistości siatkowej jęczmienia i rynchosporiozy, które są dużym problemem w uprawach jęczmienia ozimego. Był to bardzo dobry wybór. Priaxor wpływa na jakość i zdrowotność łanu oraz daje efekt zieloności liścia. Rośliny nim traktowane zdecydowanie odróżniają się od tych, na których wykonano zabieg innymi środkami. Są bardziej zielone, ten efekt wizualny jest bardzo silny. Mogę polecić Priaxor kolegom. Środek działa, a ponadto ma rozsądny stosunek jakości do ceny. W przyszłym sezonie Priaxor będziemy stosować także w pszenicy.

Nikodem Maćkowiak

gospodarstwo rolne w Zmysłowie k. Miejskiej Górki (woj. wielkopolskie)

Wysoka skuteczność przeciwko wszystkim głównym chorobom – septoriozie paskowanej liści, plamistości siatkowej, rynchosporiozie, rdzom

Wybitne właściwości interwencyjne oraz nowy standard długości ochrony


Działanie grzybobójcze Xemium® jest wyraźnie wzmocnione przez doskonałą mobilność. Zainfekowane części rośliny zostają bardzo szybko poddane działaniu substancji aktywnej, a infekcja niezwłocznie zahamowana. Xemium® działa w każdym etapie rozwoju grzyba, także w tych przebiegających wewnątrz rośliny. Działa też na te stadia rozwojowe grzyba, które rozwijają się w głębszych warstwach tkanek rośliny.

Magazynowanie Xemium® w warstwie woskowej powierzchni liścia jako długotrwały magazyn substancji

Mogę potwierdzić, że Priaxor bardzo dobrze ochronił nam jęczmień. Rośliny była zdrowe i zielone, podczas gdy sąsiadującą niechronioną plantację agresywnie zaatakował mączniak i rdze. Priaxor gwarantuje, że roślina będzie zdrowsza, będzie miała lepszy wigor i będzie lepiej chroniona. Zauważyłem również, że rośliny jęczmienia po zastosowaniu produktu były bardziej stabilne i mniej podatne na wyleganie. Stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej adekwatny. W przyszłym sezonie zastosuję Priaxor w jęczmieniu i pszenicy ozimej.

Krystian Maciejewski

współwłaściciel gospodarstwa rolnego w Juszczynie k. Środy Śląskiej (woj. dolnośląskie)

Priaxor® – zalecenia stosowania

Szerokie okno aplikacji


Priaxor może być stosowany od fazy pełni krzewienia (BBCH 25) aż do fazy końca kwitnienia (BBCH 69) w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym i jarym, pszenżycie ozimym, życie ozimym. To czyni ten produkt świetnym rozwiązaniem we wszystkich terminach aplikacji.

Top