BASF Agricultural Solutions
Rozwiązania dla Rolnictwa

Caryx ® formulacja

Energia przetrwania, rozwoju, plonowania

Caryx ® jest efektem intensywnej pracy badawczej firmy BASF i został stworzony specjalnie z myślą o rzepaku. Zawiera nowoczesną, innowacyjną kombinację substancji czynnych (metkonazol i chlorek mepikwatu).

CARYX® – regulator wzrostuChlorek mepikwatu i metkonazol ograniczają biosyntezę giberlin – hormonów odpowiedzialnych za wzrost wydłużeniowy rzepaku. Substancje te działają niezależnie od siebie i uzupełniają się. Caryx ® 240 SL ogranicza nadmierny wzrost rzepaku, a jego działanie jest w mniejszym stopniu uzależnione od warunków pogodowych w porównaniu do produktów triazolowych.

CARYX® – działanie grzybobójczeMetkonazol hamuje biosyntezę ergosterolu grzybów chorobotwórczych. Z powodu brakującego ergosterolu grzyby nie mogą wytworzyć ścian komórkowych. Skutek: wzrost i rozwój grzybów są zahamowane.

Działanie niezależne od pogody i temperatury

Caryx ® w odróżnieniu od produktów triazolowych jest niezależny od przebiegu pogody i temperatury. Działa bezpiecznie i skutecznie już od 5°C zarówno jesienią, jak i wiosną.


Wyjątkowe właściwości zwilżania

Zaraz po zastosowaniu produktu Caryx ® rozprzestrzenia się on na liściu, tworząc powłokę. Dzięki temu produkt dociera także do trudno dostępnych części roślin.

Odporność na zmywanie przez deszcz krótko po zastosowaniu

Caryx ® tworzy cienką powłokę na powierzchni rośliny. Jest wchłaniany przez liście szybciej niż standardowe produkty. Dzięki temu jest wyjątkowo odporny na zmywanie przez deszcz.


Skuteczność w ekstremalnych warunkach pogodowych


CARYX® zapewnia bezpieczeństwo stosowania i wysoką skuteczność w warunkach zmiennej pogody jesienią i wiosną.


Szybkie pobieranie składników przez liście i ich dystrybucja w roślinie


Caryx ® zapewnia lepsze przemieszanie jego składników w liściu niż czysty triazol. Metkonazol jest pobierany szybciej i w większym stopniu. Dociera on do rośliny skuteczniej i przez dłuższy czas.

Top